Loading...
Professional impositions of PDF data

Instrukcja Obsługi

Spis Treści


RaportW PLDA 5.2 przycisk “Raport” został przesunięty z okna Arkusze do okna “Page/Settings”. Raport wciąż kooperuje z głównym oknem, i, jeśli Mikser jest ustawiony, jest brany pod uwagę.

Raport tworzy listę stron z oryginalnego dokumentu z ich wymiarami.

Strony wymiarów, które różnią się od wymiarów pierwszej strony dokumentu, są zaznaczane na czerwono, aby ułatwić użytkownikowi znajdowanie potencjalnych problemów.

Numery stron są bardziej jak pozycja stron w impozycji - jeśli wybierze się Cięte Stosy, Broszurę lub Mikser, numery te nie będą numerami stron w oryginalnym dokumencie. W celu szybkiego sprawdzenia wymiarów stron, zalecamy tworzenie Raportu przy wybranym Step-Repeat lub N-up bez Miksera.

Wymiary są skalowane zgodnie ze Skalą.

DODATKOWE OPCJE RAPORTÓW (DODANE W PLDA 2.1)

Rozmiar do schowka: Shift+Kliknij przycisk Raport a rozmiar dokumentu zostanie skopiowany do schowka. Jeśli Trim Box jest widoczny, skopiowany zostanie rozmiar obecnie pokazywanej strony. Jeśli Trim Box jest schowany, skopiowany zostanie rozmiar pierwszej strony dokumentu. Jeśli dokument zawiera strony o różnych rozmiarach, rozmiar zostanie skopiowany razem z trzema wykrzyknikami.

Informacje o obcięciu do schowka: Ctrl+Kliknij przycisk Raport a informacje o tym, jak będzie wyglądać impozycja arkusza, zostaną skopiowane do schowka.

Znajdują się tam 4 informacje:

 1. Rozmiar oryginalnego Trim Boxu
 2. Rozmiar nowego Trim Boxu
 3. Poziomy rozstaw
 4. Pionowy rozstaw

Jeśli dokument zawiera strony o różnych rozmiarach, JEDYNIE ostrzeżenie oo tym zostanie skopiowane (“Dokument zawiera strony różnych rozmiarów”).

Informacje o rezultacie obcięcia do schowka: Ctrl+Shift+Kliknij przycisk Raport a informacje o wykonanej już impozycji zostaną skopiowane do schowka - tę czynność da się wykonać tylko na pliku po impozycji za pomocą PLDA (PLDA 2.1 lub nowsze).


Pobierz w pełni funkcjonalną wersję demonstracyjną za darmo:
WERSJA DEMO ZA DARMO*
Twoje imię:


Adres e-mail, na który wyślemy link do pobrania:


Wybierz platformę:
 Windows    OSX


*) 100% W pełni funkcjonalny przez 14 dni