Loading...
Professional impositions of PDF data

Instrukcja Obsługi

Spis Treści


Kolaż (N-up)Kolaż (N-up) umieszcza różne strony dokumentu na jednym arkuszu.

PRZYKŁADY:

Wizytówki, ulotki, etc., generalnie wszystkie strony, które należy drukować w tej samej ilości lub z tego samego materiału, więc drukowanie ich na jednym arkuszu ma sens. Załóżmy że potrzebujesz wydrukować 100 razy 4 ulotki w rozmiarze A5. Możesz ustawić te ulotki na jednym arkuszu A3 i wydrukować ten arkusz 100 razy.

TAK WYGLĄDA SCHEMAT DZIAŁANIA:

Jeśli potrzebujesz umieścić różne strony na jednym arkuszu tyle razy, ile się da (na przykład zrobić kopie trzech różnych wizytówek), możesz użyć prostej i szybkiej opcji Wypełnij arkusz.

Jeśli opcja Wypełnij Arkusz jest zaznaczona, strony będą kopiowane tak długo, jak na arkuszu jest wolne miejsce. Jeśli zostanie wolne miejsce, na którym nie zmieszczą się żadne strony, to miejsce pozostanie puste.

Jeśli dokument zawiera więcej stron, niż zmieści się na jednym arkuszu, tak opcja zostaje zignorowana.Opcja Zestaw ustala kolejność stron na nowym arkuszu. Jeśli jest włączona, strony będą kopiowane w tej samej kolejności, w której są w oryginalnym dokumencie.

Ustawienia domyślne (bez włączonej opcji Zestaw) kopiuje pierwszą stronę tyle razy, ile się da, następnie drugą stronę itd.

PRZYKŁADY:

Najczęstszym zastosowaniem opcji Zestaw jest szybkie kopiowanie wizytówek na pojedynczym arkuszu.

TAK WYGLĄDA SCHEMAT DZIAŁANIA:

 Impozycja bez włączonej opcji Zestaw (domyślna):


 Impozycja z włączoną opcją Zestaw Aby lepiej zrozumieć ten system, porównaj poniższe przykłady, gdzie 3 wizytówki w rozmiarach 90 x 50 mm przechodzą impozycję na arkusz w formacie SRA3 (320 x 450 mm). Ten arkusz będzie zawierał 24 wizytówki, każdą po 8 razy. Impozycja bez włączonej opcji Zestaw (domyślna):


 Impozycja z włączoną opcją Zestaw:


OPCJA “TO BASE”Kiedy wykonuje się impozycję stron o różnych rozmiarach, domyślnie strony te zostają wyrównane od góry. Ta opcja sprawia, że strony w nieparzystych rzędach wyrównują się do dołu, a te w parzystych rzędach - do góry.

Pobierz w pełni funkcjonalną wersję demonstracyjną za darmo:
WERSJA DEMO ZA DARMO*
Twoje imię:


Adres e-mail, na który wyślemy link do pobrania:


Wybierz platformę:
 Windows    OSX


*) 100% W pełni funkcjonalny przez 14 dni